MACTS high school wrestling power rankings

These are the MACTS (Mahoning, Ashtabula, Columbiana, Trumbull, Stark) E.O.W.L. high school wrestling power rankings.

Weight Class Placing Name School Grade
106 1st Matt Cardello Canfield 9th
106 2nd Alec Schopfer West Branch 12th
106 3rd Quinton Bookman Beaver Local 11th
106 4th Josh Bait Jefferson 9th
106 5th Vince Mancini Boardman 12th
106 6th Reese Wainuskis Alliance 10th
113 1st Mitch Tikkanen Jackson Milton 12th
113 2nd Dante Ginnetti Poland 12th
113 3rd Jack Dawson Beaver Local 12th
113 4th Luke Koslik Austintown 10th
113 5th Dakota McClosky Girard 10th
113 6th Tanner Perry Edgewood
120 1st Andrew Fairbanks Austintown 10th
120 2nd Travis Pidgeon West Branch 12th
120 3rd Mitch Skleres Pymatuming Valley 10th
120 4th Kyle West Canfield 11th
120 5th Nick Hall Girard 10th
120 6th Darren Goodin Poland 11th
Weight Class Placing Name School Grade
126 1st Georgio Poullas Canfield 10th
126 2nd Dustin Martsolf Beaver Local 11th
126 3rd Isaiah Ngiraingas Conneaut 11th
126 4th Dylan Green Austintown 11th
126 5th Anthony Morucci Poland 12th
126 6th Jarod Misciskia Hubbard 12th
132 1st Jason Keyes Beaver Local 11th
132 2nd Justin Mitchell West Branch 10th
132 3rd Jimmy Lerakis Howland 12th
132 4th Adam Koslik Austintown 10th
132 5th Cody Rhoads Grand Valley 10th
132 6th Parker Utley Alliance 10th
138 1st C.J. Frost Canfield 11th
138 2nd Matt Steer West Branch 10th
138 3rd Austin Stevens Austintown 11th
138 4th Chris Morgan Girard 11th
138 5th Austin Lilly Alliance 9th
138 6th Justin Mason Conneaut 11th
Weight Class Place Name School Grade
145 1st Spencer Nagy Alliance 12th
145 2nd Daniel Hasson Beaver Local 12th
145 3rd Tyler Jerries Jackson Milton 12th
145 4th Braxton Madison Canfield 10th
145 5th Dave Esarco Poland 11th
145 6th Tyler Dempsey Boardman 10th
152 1st Mario Graziani Boardman 11th
152 2nd Dave Crawford Canfield 9th
152 3rd Adam Green Austintown 11th
152 4th Clayton Davis Beaver Local 12th
152 5th Arek Hively West Branch 10th
152 6th Kristin Jackson Alliance 12th
160 1st Kade Byland Salem 11th
160 2nd Anthony Mancini Boardman 12th
160 3rd Anthony Audi Poland 11th
160 4th Logan Nagy West Branch 11th
160 5th Zack Collins Jefferson 11th
160 6th Don Kapalko Canfield 9th
Weight Class Place Name School Grade
170 1st David-Brian Whisler Howland 11th
170 2nd Mason Hughes West Branch 12th
170 3rd Dominic Mancini Canfield 9th
170 4th Isaiah Jackson Austintown 12th
170 5th Josh Barker Beaver Local 11th
170 6th Chris Head Boardman 12th
182 1st Jesse Slocum Salem 12th
182 2nd Jordan Radich Howland 12th
182 3rd Ross Duffett Canfield 12th
182 4th Anthony Italiano Jackson Milton 11th
182 5th Tex Martin Austintown 11th
182 6th Adam Wilke Beaver Local 11th
195 1st Jaret Bunch Canfield 11th
195 2nd Jarrod Elrod Edgewood 11th
195 3rd Zach Hackett Brookfield 11th
195 4th Caleb Rupert Columbiana 11th
195 5th Josh Barber Beaver Local 12th
195 6th Isom Julian Howland 10th
Weight Class Place Name School Grade
220 1st Jacob Esarco Canfield 11th
220 2nd Jake Franks Austintown 12th
220 3rd Ryan Bednarik Hubbard 11th
220 4th Brandon Matlock Howland 11th
220 5th Tre Ellis Poland 11th
220 6th Tyler Hall Crestview 12th
285 1st Ian Sharp West Branch 10th
285 2nd Mike Bell Howland 12th
285 3rd Shawn Barnes Alliance 11th
285 4th Matt Rood Austintown 10th
285 5th Jacob Henderson Crestview 11th
285 6th Danaryl Green Liberty 12th

 

Comments are closed.